Що може бути цікавіше за вивчення явищ природи і дивовижних фактів про навколишній світ? Саме фізика займається вивченням таких фактів. Але, незважаючи на те, що в наш час люди (і навіть діти) багато чого знають про фізику, вони, виявляється, ще багато чого не знають. Саме розв'язування задач з фізики дає нам навик осмисленого, підготовленого життя.
Ось, наприклад: композитор Бетховен був не просто глухий, він був приголомшливо винахідливий. «Ну як глухий людина могла написати геніальні твори?» – Запитаєте Ви. А ось так: він брав свою тростину і один кінець приставляв до рояля, а другий – до своїх зубів. Таким чином, звук перетворювався на сильні, важкі удари, які доходили до його здорового внутрішнього вуха. Таке явище можна випробувати на собі – візьміть в зуби механічні годинники і заткніть собі вуха.
А чули Ви про Бермудський трикутник? Куди ж зникають люди з корабля, коли він запливає в нього? Виявляється, що вітер відбивається від довгих хвиль океану і породжує інфразвук, який просто згубно впливає на людську психіку. Від такого звуку люди просто несвідомо впадають в паніку і самі викидаються за борт.
Рота солдат йдучи по мосту, крокуючи в ногу, можуть його зруйнувати. Пояснюється це тим, що солдати, одночасно крокуючи в ногу, створюють резонанс. І таких випадків було чимало, ось чому строю солдат, які збираються йти по мосту, віддається наказ йти не в ногу.
Подивитися, що відбувається по той бік матового скла, допоможе шматочок скотчу. Нерівна поверхня матового скла розсіює світло, тому ми бачимо тільки силуети предмета. Але якщо наклеїти на нього скотч, то його клейова сторона розрівняє цю поверхню. Якщо скло матове з двох сторін – фокус не вдасться.
Існує ще необмежена кількість цікавих фактів. І якби всі ті великі люди не вчили фізику, не було б усього того цікавого, що ми знаємо. Саме розв'язування задач дає зрозуміти необхідність генерування законів-тверджень, законів-заборон і абсолютних законів для себе, суспільства і людської культури.
Немає коментарів:
Дописати коментар